Warsztaty plenerowe z modelkami

Mam przyjemność zaprosić was na moje kolejne warsztaty, które odbędą w w plenerze. Cel naszego spotkania to fotografia modelek w otoczeniu parków oraz architektury miejskiej. Będziemy pracować głównie przy świetle zastanym. Szkolenie skierowane jest dla wszystkich fotografów, nie ważne jakie masz umiejętności, na pewno wiele wyniesiesz z tego szkolenia. Formuła moich warsztatów polega na małej liczbie uczestników (tylko 6 osób) oraz pracy z dwoma modelkami, średnio każdy z was zrobi około 500-600 zdjęć, które możecie wykorzystać w swoim portfolio. Dzięki tak małej grupie mam lepszy kontakt z każdym uczestnikiem, natomiast do modelek nie ustawiają się kolejki.

Prowadzący:

Ariel Grabowski – fotograf i retuszer, prowadzi szkolenia z retuszu w całej Polsce, tylko w 2016 roku, jego warsztaty odwiedziło prawie 400 osób (referencje uczestników). Fotografuje głównie portret oraz beauty. Twierdzi, że zdjęcia muszą mieć klimat i indywidualny styl, potrafi wycisnąć z modelki 100% możliwości. Współpracuje z największymi agencjami modelek w całej Polsce oraz retuszuje dla największych marek z całego świata, prowadzi również bloga, na którym można znaleźć ciekawe wpisy dotyczące sprzętu fotograficznego jak i technik retuszu. Zobacz jego portfolio.

Czego się nauczysz:

 • Korzystać ze światła zastanego, jest to najważniejszy element w fotografii plenerowej, dowiesz się jak dobrać odpowiednie ustawienia aparatu oraz kierunek światła tak, aby wycisnąć z kadru 100% możliwości.
 • Korzystać z histogramu
 • Oceniać światło i rozumieć jego kierunek
 • Pracować z modelką tak aby utrzymać luźną atmosferę podczas sesji, fotograf musi umieć pokazać modelkę jak najbardziej korzystnie.
 • Tworzyć ciekawe kompozycje ujęć wykorzystując elementy otoczenia
 • Z czego składa się udane zdjęcie, jak je selekcjonować aby wybrać najlepsze ujęcia
 • Jak znaleźć własny pomysł na sesję, jak szukać inspiracji i namówić do tego modelkę.
 • Poznasz swoje mocne i słabe strony tak, abyś mógł dopracować swoją technikę. Każda z serii zdjęć będzie indywidualnie omawiana.
 • Kilka bloków sesyjnych , będziesz miał możliwość indywidualnej pracy z każdą z modelek
 • Jak pracować z zespołem aby wszyscy wiedzieli czego oczekujesz od sesji.
 • Jak dobrać stylizację oraz makijaż do konkretnego typu sesji

Miejsce i terminy:

Szkolenia odbędą się w:

Katowice – 2 Czerwiec
Kraków –  3 Czerwiec

Warszawa – 16 Czerwiec
Toruń – 17 Czerwiec
Poznań – 30 Czerwiec
Wrocław – 1 Lipiec

Cena:

Koszt warsztatów to 550zł  (możliwa faktura).
Przy zapisaniu się należy do 3 dni wpłacić 200zł zaliczki, pozostałą kwotę…

Sprawy organizacyjne:

 

Liczba osób, które wezmą udział w kursie jest ograniczona tylko do 6, do dyspozycji mamy dwie modelki i uczestnicy podzieleni zostaną na grupy. Każdy będzie miał możliwość indywidualnej pracy z obiema modelkami. Wybierzemy najciekawsze miejsca w okolicy jak: parki, skwery,uliczki.
Podczas sesji dostępna będzie profesjonalna wizażystka, która zadba o makijaż dla modelek.
Każda seria zdjęć będzie omawiana z każdym uczestnikiem indywidualnie, tak aby jak najszybciej wychwycić popełniane błędy i na bieżąco je korygować.

Zobacz jak wyglądały poprzednie warsztaty

Plan spotkania:

 

Warsztaty rozpoczną się o godzinie 10, dokładne miejsce spotkania podam tydzień przed warsztatami ponieważ będzie uzależnienie od pogody oraz dostępnych lokalizacji.
Pierwsza modelka będzie od godz. 10 do waszej dyspozycji, druga od godziny 13
Warsztaty trwają około 5-6 godzin.

Jak można się zapisać ? 

Wystarczy wysłać maila na adres :grabowski8808@gmail.com , podając swoje imię i nazwisko, numer telefonu oraz termin warsztatów.

Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 200zł (do 3 dni od daty zapisu), w przypadku rezygnacji z warsztatów do 14 dni przed datą ich rozpoczęcia zostanie zwrócona cała kwota zaliczki.